FORTUM

Informacje o projekcie

Opis Projektu

Niniejszym przedstawiamy realizację naszej firmy dla firmy FORTUM POWER AND HEAT POLSKA w meble biurowe Human.

Firma Fortum jest czołowym międzynarodowym producentem energii cieplnej oraz elektrycznej. W Polsce obecna od 2003 roku, gdzie zatrudnia obecnie 600 pracowników. Międzynarodowa działalność operacyjna Fortum koncentruje się na terenie krajów nordyckich, Rosji oraz państw basenu Morza Bałtyckiego i w Indii. Dodatkowo firma oferuje usługi experckie globalnie. Siedziba główna fortum mieści się w Espoo, w Finalndii.

Planując zmianę siedziby głównej we Wrocławiu firma Fortum zatrudniła jako doradców specjalistów z dziedziny aranżacji – biuro architektoniczne WORKPLACE SOLUTIONS, którzy opracowali plan aranżacji spełniający wysokie wymagania klienta. Architekci mieli trudne zadanie ponieważ firma przy okazji przeprowadzki planowała usprawnić system komunikacji wewnętrznej przechodząc z pomieszczeń zamkniętych na open space. Dzięki doświadczeniu WORKPLACE udało się osiągnąć rezultat zadowalający najbardziej wymagających.

Aby wynagrodzić pracownikom te trudne zmiany firma postanowiła zainwestować w wysokiej klasy wyposażenie – biurka z elektryczną regulacją wysokości oraz ergonomiczne, wysokiej jakości fotele pracownicze.

Architekci nadzorowali prace wykonawcze na każdym etapie inwestycji – od koordynacji prac na etapie wykonawczym poprzez dobór materiałów czy przygotowanie ręcznie malowanych tematycznych grafik naściennych wykonywanych przez absolwentów ASP.

Nasza firma w ścisłej współpracy z WORKPLACE SOLUTIONS przygotowała, wyprodukowała i zainstalowała kompleksowe wyposażenie w tym projekcie.

Na terenie biura oprócz stanowisk pracy znajdują się także miejsca do nieformalnych spotkań, w tym także sala ze stanowiskiem relaksu z konsolą Playstation, sale konferencyjne małe do indywidualnych rozmów telefonicznych lub spotkań dwuosobowych, sale większe do spotkań w zespołach oraz sale konferencyjne do spotkań w większym gronie lub odbycia szkoleń. Większość sal posiada wygłuszenia akustyczne naścienne dla zwiększenia komfortu użytkowników. Na terenie biura znajduje się także wiele stref typu „touch-down” do szybkich spotkań i wymiany informacji wewnętrznej oraz do pracy indywidualnej w skupieniu.

Architekci zadbali także o wysoki komfort pracowników na przestrzeniach otwartych Open Space zapewniając dodatkowe wygłuszenia akustyczne w postaci paneli naściennych akustycznych. W ciągach komunikacyjnych zastosowano również wygłuszenia w postaci paneli o zróżnicowanej grubości w kolorystyce spójnej z projektem.

Projekt charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami oraz ciekawym wzornictwem oraz filozofią spójną z filozofią Human Office. Jesteśmy zadowoleni, że firma fortum zdecydowała się na wybór w konkursie naszej firmy do realizacji tak udanego projektu.