OLX

Informacje o projekcie

Opis Projektu

OLX – Biuro Lokalne

Barwne, pełne zieleni, różnorodne i ciepłe. Miejsce, które od razu polubisz. Tak wygląda nowa realizacja Human Office dla firmy OLX. Wnętrze zostało zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Workplace. OLX to obecnie największa tablica internetowych ogłoszeń lokalnych w Polsce. Projekt powstał na 11 piętrze w budynku Q22 w Warszawie.

Architekci we współpracy z klientem zwrócili uwagę na bardzo ciekawie opracowany manual branding firmy – żywe i radosne kolory, interesująca i różnorodna ikonografia. Uznali, że wykorzystają te motywy i wplotą w materiały wykończeniowe na przestrzeni. Działalność i kultura firmy opiera się na otwarciu i budowaniu lokalnych relacji poprzez wymianę informacji, dlatego już od strefa wejściowa została otwarta – recepcja została otwarta na strefę networku przywołującą na myśl przydomowy ogród. Wygodne kanapy, wysoki stół do pracy, biblioteka oraz spokojny kąt z bujanym fotelem i wykładziną w kolorze trawy. Całość dopełnia napis „Hello” na białej ceglanej ścianie, ułożony z węża ogrodowego.

Po prawej stronie od recepcji znajduje się biuro Naspers. Szukając pomysłu na projekt przestrzeni chcieliśmy podkreślić jego międzynarodowy biznesowy charakter. Zarazem zależało nam na tym, aby biuro było nadal ciepłe. W ten sposób powstało środowisko nawiązujące do klasycznego nowojorskiego stylu.

Po lewej stronie recepcji miejsce znalazło kojące środowisko pracy uzupełnione tematycznymi strefami i salami do spotkań nawiązującymi do wiodących portali należących do OLX. W biurze zaprojektowano różnorodne salki i budki telefoniczne, aby pracownicy wykonujący różnego typu zadania nie przeszkadzali sobie nawzajem. Dzięki temu, że sąsiadują one z open space’m są stale wykorzystywane i spełniają swoją funkcję. Lockery z zielenią oddzielają strefy pracy indywidualnej od komunikacji, a z pomiędzy białych paneli akustycznych prześwituje gdzieniegdzie błękitny jak niebo sufit. Projekt dopełniają elementy scenograficzne (książki, rośliny, skrzynki, neony itp.) nawiązujące do portali tematycznych należących do grupy OLX.

Biura w liczbach:

  • Budynek – Q22 Warsaw
  • Metraż – 500 mkw
  • Czas trwania projektu – 9 miesięcy
  • Data otwarcia – grudzień 2016

Workplace – zespół prowadzący project:

  • Bogusz Parzyszek, CEO
  • Dominika Zielińska, Head of Architecture
  • Marzena Bednarczyk, Senior Architect
  • Natalia Leszczyńska, Architect

Damian Bieniek, Anna Rzeźnik, Kasper Skirgajło-Krajewski | Space branding & Wayfinding