ALLEGRO

Informacje o projekcie

Opis Projektu

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą dostawą wyposażenia dla firmy Allegro – biuro dom

Projekt ten otrzymał nagrodę dla najlepszej przestrzeni komercyjnej w Polsce w 2017 roku – statuetkę Prime Property Prize 2017.

W tej kategorii nagradzane są przestrzenie komercyjne (biurowe, handlowe, usługowe, hotelowe i gastronomiczne) za najlepszy design, nowatorskie rozwiązania architektoniczne i projektowe, oryginalne i funkcjonalne wyposażenie, nowoczesne technologie. Pod uwagę wzięto wnętrza, w których na pierwszym miejscu stawia się komfort pracowników i klientów.

Dom to miejsce, do którego się wraca. Wywołuje pozytywne skojarzenia, chcemy spędzać w nim czas. W nim wykonujemy codzienne obowiązki, gotujemy ale przede wszystkim odpoczywamy. Dzielimy go z rodziną, zapraszamy do niego znajomych i przyjaciół.

Biuro natomiast kojarzy nam się z miejscem chłodnym, z nieprzyjemnym rozproszonym światłem i hałasem, z plątaniną długich korytarzy bez światła naturalnego i nieznani nam współpracownicy ukryci w zamkniętych pokojach. Czy w takim miejscu z chęcią wykonujemy swoją pracę? Czy do takich miejsc chcemy wracać?

A gdyby biuro wyglądało jak dom? Gdybyśmy przy projektowaniu biura zastosowali inne materiały wykończeniowe, użyli więcej drewna, ciepłych kolorów i pomyśleli o większej ilości roślin?

Co gdyby spotkania nie odbywały się w bezpłciowej sali konferencyjnej, a w miejscu zaaranżowanym jak salon? Czy przestrzeń do spotkań kreatywnych mogłaby wyglądać jak garaż? Czy przestrzeń wspólna dla wszystkich pracowników nie mogłaby być kuchnią otwartą na pokój dzienny i ogród zimowy?

Na te wszystkie pytania architekci z Workplace odpowiedzieli twierdząco i tak zaprojektowali nową warszawską siedzibę Grupy Allegro. Udało im się stworzyć miejsce, do którego ludzie chcą wracać. Przestrzeń, która pomaga budować relacje. Środowisko, w którym każdy znajdzie przestrzeń do realizacji zadania w zróżnicowanym, mobilnym i kreatywnym tyglu.

W nowym biurze Allegro w budynku Q22 na trzech piętrach pracować może do 450 osób. Na 5 500 mkw przestrzeni zaproponowaliśmy skrojone na miarę przestrzenie biurowe odpowiadające zróżnicowanym potrzebom, odpowiadające specyfice pracy.

Na 11 i 12 piętrze swoje miejsce znajdą zespoły pracujące w systemie agile. Te kondygnacje to usystematyzowany kolaż małych biur (przy oknach), w większym ekosystemie przestrzeni wspólnych. Tak zwane „mini biura” zawierają trzy strefy: biurka, zamknięty za szkłem pokój do pracy w skupieniu lub wideo rozmów do 3 osób i strefę kreatywną do burzy mózgów.

Trzynaste piętro otwiera się recepcją, która jest niczym zielone podwórze przed domem. Kierując się w lewo wejdziesz do właściwego domu. Miniesz przedpokój z salami spotkań oraz miejscem z fotelami w amfiladzie, żeby w końcu dotrzeć do centralnego miejsca, do ogrodu zimowego i na podwórku, gdzie w strefie networkingowej możesz usiąść na trzepaku i niezobowiązująco porozmawiać.

Główne założenia projektowe:

  • Elastyczna i funkcjonalna przestrzeń, umożliwiająca realizację zadań każdego rodzaju np. praca w skupieniu, kreatywna, spotkanie formalne, spotkanie ad-hoc
  • Szereg stref zachęcających do spotkań nieformalnych, budowania relacji i wymiany wiedzy
  • Elastyczne, duże i wspólne dla całej firmy miejsce socjalno-networkinogwe, z możliwością odbycia spotkania typu town-hall
  • Strefa zarządu bez gabinetów, praca zespołowa i wspólny stół typu bench

Metraż: ok. 5 500 mkw

Ilość pracowników: 450

Ilość pięter: 3

Lokalizacja: budynek Q22 w Warszawie, al. Jana Pawła 22

Specyfika pracy: zróżnicowana, od funkcji administracyjnych po bardzo kreatywne

% powierzchni dedykowanej do pracy indywidualnej (biurka): 58%

% powierzchni wsparcia (do spotkań, socjalna, inne): 42%

Workplace to studio architektoniczne specjalizująca się w holistycznym projektowaniu środowiska pracy. Unikalne podejście oparte jest na systematycznych badaniach oraz kompetencjach projektowych z zakresu architektury, space planningu oraz wayfindingu wykorzystujące najnowsze rozwiązania technologiczne (IT oraz AV), jak i optymalnym zagospodarowaniem zieleni.

Workplace – zespół prowadzący projekt Allegro:

Bogusz Parzyszek, CEO | Founder

Dominika Zielińska, Head of Architecture | Managing Partner

Marzena Bednarczyk, Senior Architect

Natalia Leszczyńska, Architect

Igor Białoruski, Architekt

Daniel Dziczek, Architekt

Damian Bieniek, Anna Rzeźnik, Kasper Skirgajłło-Krajewski, space branding & wayfinding

Adam Grzesik – zdjęcia