ALLEGRO - Projekt ten otrzymał nagrodę dla najlepszej przestrzeni komercyjnej w Polsce w 2017 roku – statuetkę Prime Property Prize 2017.

ALLEGRO – Projekt ten otrzymał nagrodę dla najlepszej przestrzeni komercyjnej w Polsce w 2017 roku – statuetkę Prime Property Prize 2017.

W tej kategorii nagradzane są przestrzenie komercyjne (biurowe, handlowe, usługowe, hotelowe i gastronomiczne) za najlepszy design, nowatorskie rozwiązania architektoniczne i projektowe, oryginalne i funkcjonalne wyposażenie, nowoczesne technologie. Pod uwagę wzięto wnętrza, w których na pierwszym miejscu stawia się komfort pracowników i klientów.

Dom to miejsce, do którego się wraca. Wywołuje pozytywne skojarzenia, chcemy spędzać w nim czas. W nim wykonujemy codzienne obowiązki, gotujemy ale przede wszystkim odpoczywamy. Dzielimy go z rodziną, zapraszamy do niego znajomych i przyjaciół.

Biuro natomiast kojarzy nam się z miejscem chłodnym, z nieprzyjemnym rozproszonym światłem i hałasem, z plątaniną długich korytarzy bez światła naturalnego i nieznani nam współpracownicy ukryci w zamkniętych pokojach. Czy w takim miejscu z chęcią wykonujemy swoją pracę? Czy do takich miejsc chcemy wracać?

A gdyby biuro wyglądało jak dom? Gdybyśmy przy projektowaniu biura zastosowali inne materiały wykończeniowe, użyli więcej drewna, ciepłych kolorów i pomyśleli o większej ilości roślin?

Co gdyby spotkania nie odbywały się w bezpłciowej sali konferencyjnej, a w miejscu zaaranżowanym jak salon? Czy przestrzeń do spotkań kreatywnych mogłaby wyglądać jak garaż? Czy przestrzeń wspólna dla wszystkich pracowników nie mogłaby być kuchnią otwartą na pokój dzienny i ogród zimowy?

Na te wszystkie pytania architekci z Workplace odpowiedzieli twierdząco i tak zaprojektowali nową warszawską siedzibę Grupy Allegro. Udało im się stworzyć miejsce, do którego ludzie chcą wracać. Przestrzeń, która pomaga budować relacje. Środowisko, w którym każdy znajdzie przestrzeń do realizacji zadania w zróżnicowanym, mobilnym i kreatywnym tyglu.